על פי המחקר, כוסמת אמיתית מאריכה חיים. הוא מעורר את ייצורו של חלבון מסוים בגוף, הידוע כמגביר את תוחלת חייו של האדם על ידי האטת הזדקנות התאים והפיכתם לעמידים יותר בפני לחץ. חוקרים בקראסנויארסק קבעו נכס זה של התבואה על בסיס חקירה.

כוסמת אמיתית היא בריאה ומאריכה חיים

כוסמת אמיתית מאריכה את תוחלת החיים

החלבונים נקראים sirtuins (Sirt1), אשר בדרך כלל מיוצרים על ידי הגוף כאשר צריכת הקלוריות מופחתת במקביל. לכן זה גם סימן לרעב. דיאטה גם משפרת את ייצור הסירטואנים בגוף. עם זאת, זו לא בהכרח דרך בריאה להאריך את חייך, לפחות לא אם אינך סובלת מעודף משקל. הגרסה הבריאה יותר, כפי שמחקר חדש מצא כעת, היא כוסמת אמיתית.

כוסמת אמיתית בניסוי עם חולדות

ניסויים בחולדות מראים עד כמה התבואה מועילה

ביולוגים בבית הספר לביולוגיה יסודית וביוטכנולוגיה של האוניברסיטה הפדרלית הסיבירית הוסיפו 30% כוסמת לתזונת החולדות ולאחר מכן עקבו וניתחו על בריאותם. לצורך כך חילקו החוקרים את החולדות לשלוש קבוצות: הקבוצה הראשונה קיבלה את כמות המזון הרגילה, בקבוצה השנייה הכמות הופחתה ב -30%, בעוד שהקבוצה השלישית קיבלה את מנת המזון הרגילה שלה, בתוספת 30% ריאלי כוסמת. החוקרים הקפידו להציע לקבוצה השלישית את אותם ערכים תזונתיים (קלוריות) כמו הקבוצה השנייה.

התוצאות

כוסמת אמיתית מעוררת ייצור חלבון המאט את הזדקנות התאים

לאחר 8 שבועות בדקו החוקרים את ערכי הדם, הכבד, הכליות והקיבה של החולדות ובדקו את משקלם. התברר כי החולדות בקבוצה השלישית עלו יותר במשקל. זה הושווה לקבוצה השנייה, למרות ששניהם צרכו את אותה כמות קלוריות. זה מצביע על כך שכוסמת תומכת בצמיחה והתפתחות תקינים בטווח הארוך.

החוקרים מצאו את הכמות הגבוהה ביותר של Sirt1 בקבוצה השנייה, שקיבלה פחות מזון, אך על חשבון משקולות הגוף התחתון והאיברים. הקבוצה השלישית (עם כוסמת) הראתה כמות גבוהה יותר של Sirt1 מהקבוצה הראשונה, ללא שינוי במשקל.

מסקנה לגבי השפעות הכוסמת – עד כמה בריאה הכוסמת?

יותר מוצרי צמחים לחיים ארוכים ובריאים יותר

ה תוצאות המחקר להראות כי לתזונה המכילה כוסמת יכולה להיות השפעה זהה לתזונה דלת קלוריות. הסיבה לכך היא בעיקר שגרגירי כוסמת יעילים מכילים הרבה סיבים בלתי ניתן לעיכול. כוסמת היא מוצר דל קלוריות המגדיל את ייצור ה- Sirt1 כחלק מהתזונה. החלבון בתורו מגן על תאי מערכת העיכול מבלי לגרום לרעב או לאובדן גדילה בבעלי חיים. החוקרים סבורים כי למוצרי צמחים אחרים תהיה השפעה דומה. אלה ישפיעו על ייצור Sirt1 ועל הבריאות בכלל. כך הודיע ​​מחבר מאמר המחקר הזה בשם Shubhra Pande.