על פי מחקר, אנשים רבים חווים קשיי שינה עקב נחירות של בן זוגם. בבריטניה בלבד יש בסביבות 20 מיליון. בטווח הארוך, זה יכול לא רק להשפיע לרעה על מערכת היחסים עצמה. לחוסר שינה יש גם השפעה שלילית על הבריאות. לדברי מומחה השינה ג’וי ריצ’רדס, ישנם כמה טריקים שיכולים לשמש כמעצור נחירות ושאתם בהחלט צריכים לנסות אם גם אתם נאבקים בנחירות של בן זוגכם..

עצות לעצור נחירות & טריקים שכדאי לנסות

תנוחת השינה הנכונה

פקק נחירות - טיפים של מומחה שינה לשינה טובה יותר

אנשים רבים יודעים שנחירות מתחילות בדרך כלל כאשר האדם שוכב על גבו. תנוחת השכיבה היא אחת הסיבות האפשריות לנחירות. הסיבה לכך היא שהלשון וגג הפה נמצאים אז במצב רגוע, נופלים לאחור, מונחים על הקיר האחורי של הגרון, ואז משמיעים צליל רוטט כשאתה נושם – נקרא נחירות. גם אם זה לא תמיד המצב, זה עשוי לעזור פשוט לשנות את תנוחת השינה שלך. אבל כמובן שזה גם מורט עצבים כשאתה צריך כל הזמן להעיר את בן זוגך ולבקש מהם להסתובב. לכן, הפקקים הפוטנציאליים של נחירות עוזרים:

כריות גוף כעצירות נחירה מונעות ממך להתגלגל על ​​הגב

כרית כפקק נחירה

כרית הגוף שכולנו ראינו בעבר לנשים בהריון: היא מונעת ממך להתגלגל אחורה על הגב. “אנשים חושבים שכריות גוף משמשות רק כדי להרגיש טוב, אבל למעשה הן הרבה יותר מזה”, מסביר המומחה. “כרית הגוף מונעת מהמשתמש להתהפך על גבו בלילה ובתקווה שתשאיר אותם כל הזמן בחזית או בצד, מה שאומר שכדאי לישון קצת יותר בשקט”.

תפסיקו מיד לנחור עם כדור טניס

אפשרות נוספת תהיה לתפור כדור טניס או פריט אחר בחלק האחורי של הפיג’מה. זה גורם למצב השינה על הגב להיות לא נוח ואתה מסתובב שוב אוטומטית. “זה יקשה על השינה על הגב בלילה ויאלץ אותך לשנות את המיקום שלך”, מסביר ריצ’רדס.

תזונה נכונה כמעצור נחירות

אין לשתות או לאכול סוכר, גבינה, קפאין ותה לפני השינה

אם הטריקים האלה לא עובדים כמעצור נחירות, נסה לשנות את התזונה כתרופה נחירה. נסו להימנע ממזונות מסוימים כמו סוכר וגבינה.

היא ממשיכה, “במיוחד עבור נחירות, מחקרים הראו שארוחות גדולות לפני השינה או צריכת הרבה חלב עלולות להחמיר את הנחירות. לאכול ארוחות קטנות יותר בלילה ואל תשתה כוסות תה בלילה! “

אילו משקאות להימנע?

אלכוהול מחמיר את השינה ויכול לעודד נחירות

יש להימנע לחלוטין מאלכוהול לפני השינה אם אתם מחפשים פקק נחירות שיכול להיות יעיל. “יש אנשים שנוטים להאמין שאלכוהול נותן להם שינה טובה יותר. זה לגמרי לא נכון. אמנם אתה או בן זוגך עשויים לישון יותר או להירדם מהר יותר לאחר כמה כוסות יין, אך איכות השינה הכללית אינה כל כך טובה. אלכוהול מפחית את טונוס המנוחה של שרירי הצוואר וגורם לך יותר לנחור בלילה. עליך להימנע משתיית אלכוהול חמש שעות לפני השינה, אם לא יותר. “כמו כן, הימנע ממשקאות ותה קפאין לפני השינה.

ג’וי אומרת, “אין בעיה אחת שתתקן את כל בעיות הנחירות. אז זה תלוי בתזונה של האדם, איך הוא ישן, מאיפה הנחירה, מהאף או מהפה ואפילו אם יש בעיה עמוקה יותר או לא “.