שמן דגים עצות הגנה על התקפי לב מחקרים חדשים

מוות לב פתאומי מתרחש במהירות: ראשית יש הפרעות קצב לב קשות, ולאחר מכן דום לב תוך מספר דקות. הגורם לכ -80% מכלל המקרים הוא התקף הלב, המניע לאחר מכן את הפרעת הקצב הלב לאחר מכן. אבל מה אתה יכול לעשות בנידון? הרופאים ממליצים על אמצעי מניעה רבים, ומחקר חדש מנסה כעת להוכיח כי שמן דגים יכול להגן גם מפני התקפי לב.

מניעת התקפי לב: חומצות שומן אומגה 3 חשובות למניעה

שמן דגים התקף לב אמצעים

קבוצת המחקר האיטלקית GISSI ניתחה נתונים סטטיסטיים המתייחסים למקרים של מוות לבבי פתאומי ומצאה שבמדינות בהן אנשים אוכלים דגים באופן קבוע, מחלות לב הן פחות שכיחות מאשר במדינות שבהן דגים כמעט ואינם על השולחן. במסגרת המחקר, הרופאים קראו את הרשומות הרפואיות של יותר מ -11,000 חולים, בדקו אותם ונתנו לרבע מהם כמוסה של התרופה Omacor, המכילה חומצות שומן מרוכזות אומגה 3, מדי יום. במקרה זה, אין מדובר בתוסף מזון, אלא בתרופה שאפשר לרשום רק על ידי רופא ושהיא מטוהרת ביותר. נמצא כי בקבוצה זו שכיחות המוות הפתאומי של הלב והתקף לב ירדה באופן משמעותי. חוקרים ורופאים טוענים ששמן הדגים שומר על כלי הלב בלב פתוח ולכן מתאים כאמצעי מניעה.

למנוע התקפי לב עם שמן דגים

שמן דגים אשר מזונות מונעים התקפי לב

במחקר אחר שערכו חוקרים מבית הספר לרפואה באוניברסיטת הרווארד, קיבלו המטופלים את התרופה Icosapent Ethyl. התוצאות הראו כי התרופה הנגזרת משמן הדגים יכולה להגן מפני מחלות לב וכלי דם.

האם ובאיזו צורה שמן הדגים משמש כחלק מאמצעי המניעה תלוי ברופא. הוא יכול להעריך בצורה הטובה ביותר האם יש להקפיד על דיאטה מסוימת, האם יש ליטול תרופות או שתוספי תזונה יכולים לספק לגוף את חומצות השומן אומגה 3 החשובות..

התקף לב שמן דגים מונע תוספי מזון ביעילות