כיסוי קרקע פורח-צל-סגול-לילך-עדין-יפה-נעים

גינה כמעט בלתי נתפסת ללא כיסוי קרקע, המהווה מעין כרית על המיטה. מינים רבים הם חזקים במיוחד וקלים לטיפול כצמחים פורחים וירוקים עד. שנתי או רב שנתי, כיסוי קרקע פורח גדלים במהירות, מתפשטים בעצמם ויוצרים שטיחי פרחים דקורטיביים במעט מאמץ. אם אתה רוצה ריצוף ירוק עד, אתה צריך לבחור כיסוי קרקע ירוק עד או קשיח. בין אם בשילובים צבעוניים ובין אם כשתילה במיקום מוצל, צמחים אלה מגוונים ומאפשרים חופש יצירתי רב. אנו מציגים 10 מינים לא תובעניים במיוחד לכיסוי קרקע פורח הדורשים מיקום מוצל חלקית עד מוצל.

כיסוי קרקע פורח למיקום מוצל – 15 מינים נוחים במיוחד לטיפול

כיסוי קרקע פורח -וינקה-מינור-כחול-ירוק-ירוק-עד-צמחים-קל לטפל

הקניון הכחול-קטן (וינצ’ה מינור) הוא שיח ננס היוצר שטיחים וגובהו 10 עד 15 סנטימטרים. הצמחים מתאימים למיקומים שטופי שמש ומוצלים ונחמד מאוד להסתכל עליהם כשתיל ירוק עד בקבוצות קטנות וגדולות כאחד.

ישנם מספר זנים ירוקי עד אשר טובים למיקומים מוצלים חלקית עד מוצלת. Vinca minor Variegata, למשל, שובה לב עם שולי העלים הצהובים-לבנים שלה, עלים מבריקים ופרחים כחולים גדולים. פרחי אלבה מינורה בצבע לבן ממאי עד ספטמבר.

כיסוי קרקע פורח למיקום מוצל – ירוק עד

פריחה-כיסוי-קרקע-לבן-רך-יפה-ירוק עד-וינקה-מינור

כיסוי קרקע לצל – 10 צמחים שעושים טוב

10 מכסי קרקע פורחים כחולים לגינה היפה שלך

לשתול ולטפל בכיסוי הקרקע וינצ’ה מינור בגינה

זני פרחי אלף

כיסוי קרקע פורח-אלנבלום-אדום-ורוד-לילך-יפה-אפימדיום-גרנדיפלורום

פרח האלף (Epimedium) הוא צמח רב שנתי עמיד ומתאפיין בקלילות ובחסד שלו. ישנם מינים שונים הפורחים לבן, צהוב, אדום או ורוד בין אפריל למאי.

פרח האלף “מלכת השדונים” (Epimedium grandiflorum) הוא עציץ יפה עם פרחים לבנים עדינים ושמנת..

פרח האלף “סולפורייום” (Epimedium versicolor) מוערך בזכות העלים האטרקטיביים שלו, ירוקי עד. פרחי היחיד צהוב הגופרית על לוחות רופפים מופיעים מאפריל עד מאי.

פרח שדון Galadriel ככיסוי קרקע פורח

כיסוי קרקע פורח-אלנבלום-אדום-ורוד-לילך-יפה-אפימדיום-רוברום

פרח האלף “גלאדריאל” ידוע בפריחת הענבים הדו-צבעונית שלו בצורת כוכב המופיעים מאפריל עד מאי. העלווה הופכת אדמומית בצבעים שונים בסתיו בהתאם למיקום.

פרח האלף “מלכת הוורדים” עטור פרחים ורודים כהים המופיעים באביב מאפריל עד מאי.

פרח-כיסוי-כיסוי-שדון-פרח-אדום-צהוב-לילך-יפה-אפימדיום

 פרחי קצף

כריכה פורחת-אדמה-לבנה-טיארלה קורדיפוליה-קצף פורחת-גוון-ירוק

פרחי קצף (Tiarella cordifolia) נראים טוב כל השנה וצריכים אדמה עשירה בחומוס ומנקזת היטב. במקרה של בצורת ממושכת, יש צורך להשקות. הצמחים פורחים עם פרחים לבנים או שמנים במאי.

כיסוי קרקע פורח-לבן-טיארלה קורדיפוליה-קצף-פרחים-פרחי צל

Garten Günsel ‘Atropurpurea’ (Ajuga reptans)

כיסוי קרקע פורח -גנסל-כחול-אג'וגה רפטנים-אטרופורפוראה-סגול

הרפטנים של אג’וגה מסתדרים טוב מאוד במיקום מוצל עד מוצל. Atropurpurea הוא זן אדום של גונלסלים שהוא ירוק עד עד ירוק עד. כיסוי הקרקע מתרבה במהירות ובמהירות שותלים שטחים קטנים וגדולים. קוצים הפרחים הכחולים מופיעים מאפריל עד מאי ומהווים ניגוד יפה לעלווה החומה-אדומה.

פריחה-כיסוי-כיסוי-גנסל-כחול-אג'וגה רפטנים-אטרופורפוראה

 שושנת העמק ככיסוי קרקע פורח

כיסוי אדמה פורח-שושנת-העמקים-קונוולריה-מאליס-לבן-רך

לחבצלות העמק (Convallaria majalis) יש ניחוח שאין לעמוד בפניו והן אחת הצמחים הרב שנתיים הפופולריים ביותר בעולם מסיבה מסוימת. חבצלות העמק פורחות בחודש מאי וצריכות אדמה עשירה בחומוס ורפויה, רצוי עצי, בצל.

כיסוי קרקע פורח-שושנת-העמקים-קונוולריה-מגאליס-לבן-רך-שיח

ניפוח נפלא

פריחת-כיסוי-אדמה- astilbe-chinensis-pumila-splendorspiere-סגול-גינה-פריחה

דרורים נהדרים (Astilbe chinensis) פורחים בסתיו וליתר דיוק בין אוגוסט לספטמבר עם פרחים סגולים עד ורודים. הצמחים מגיעים לגובה של כ- 40 ס”מ. הרצים מתרבים במהירות ויכולים לכסות שטחים גדולים תוך זמן קצר.

כיסוי קרקע פורח-אסטילבה-צ'יננסיס-פומילה-פראצ'ספייר-לילה-פרכטויג-בלוטן

מאסטר יער ורדים

כיסוי קרקע פורח-ורד-עץ-פופסיס-קרוסיאנלה-סטיילוס-ורוד-גן

אמן יער הוורדים (Phuopsis (Crucianella) stylosa) מגיע לגובה של עד 20 ס”מ ומתקשט בפרחים ורודים מיוני ואילך. רק חלק מהשם והעלים מזכירים את צמח העץ. הצמח מתאים מאוד לשתילה, במיוחד ורדים.

כיסוי קרקע פורח-שושן-עץ-פופסיס-קרוסיאנלה-סטיילוס-ורוד-פרחים קטנים

 סָגוֹל

כיסוי קרקע פורח -veilchen-violet-viola-cornuta-גינת-גידול-שתילה

סיגליות (Viola odorata, V. labradorica, V. sororia) נראות מענגות ופורחות סגול מוקדם ולאורך זמן. תקופת הפריחה נמשכת ממרץ עד ספטמבר. בנוסף, הפרחים ניתנים לאכילה ומביאים צבע ורעננות לשולחן האביב.

כיסוי קרקע פורח-סגול-ויולה-odorata-פריחה-צל-קל לטפל-סגול

פורח-כיסוי-כיסוי-סיגליות-סגול-ויולה-קורנוטה-שמש-פריחה-ירוק-יפה

רצים יוצרים ולדסטניה 

פריחה-כיסוי-אדמה-דומדמניות-וולדשטיין-טרנטה-צהוב-גן-ירוק

ה- Waldsteinie (Waldsteinana ternata), אוכמניות שטיח או נקרא גם זהב נמוך, פורח מאפריל עד יוני עם פריחה צהובה בהירה. הפרחים בצורת כוס וצהוב בוהק ומהווים ניגוד יפה לעלווה הירוקה של הצמח.

התות הזהוב אוהב מקום בצל בהיר של עצים גדולים יותר עם אדמה רעננה שאינה מתייבשת בקיץ. זהו כיסוי קרקע בעל ערך המכסה במהירות את האזור ושומר עליו ללא עשבים. ניתן למצוא את Waldsteinia ternata גם בגרמניה בשם תות זהב בעל שלושה עלים או תות זהב מאט..

כיסוי קרקע-פורח-נמוך-זהב-וולדשטיין-טרנטה-פורח-צהוב

  לְהַזכִּיר

פורח-כיסוי-שכח-שכח אותי-לא-כחול-סגול-גדנקמיין-אומפלודים-ורנה

Gedenkemein (Omphalodes verna) דומים לשכוח אותי לא ומתאימים היטב לשתילת עצים. כיסוי הקרקע החסכוני והמקסים הזה קל מאוד לטיפול ואסור שחסר לכם בגינה שלכם.

פריחה-כיסוי-כיסוי-הנצחה-אומפלודים-ורנה-כחול-סגול-פריחת-שון

דיקמן (Pachysandra terminalis)

פצ'יסנדרה-טרמינליס-שומן-זכר-צל

לא בכדי קוראים לאיש השמן עדיין ירוק צל. זהו כיסוי הקרקע המושלם לאזורים מוצלים עד מוצלים חלקית. לאדם השמן עלים ירוקים עד מבריקים ויוצר שטיח ירוק וצפוף. פרחי הדוקרנים הלבנים בגודל כ -3 ס”מ מופיעים מאפריל עד מאי. הצמח היוצר רצים גובהו עד 20 ס”מ והוא עמיד מאוד בחורף.

שטיח דוגווד

לשיח הננסי הזה יש הרגל יוצר שטיחים ומתפשט דרך רצים. שטיח העציץ מגיע לגובה של 15 עד 20 ס”מ וגדל היטב במקומות מוצלים עד מוצלים. יש לו עלים ירוקים ורעננים כ- 4 ס”מ המפתיעים עם שינוי אדמדם בסתיו. בחורפים קלים, צורה זו של העץ היא גם ירוקה עד. הפרחים הלבנים מופיעים ממאי עד יוני ואז הופכים לפירות יער אדומים בהירים.

קצף פריחת ביצה ירוקה (Tiarella cordifolia ירוק)

גוון פריחת קצף tiarella cordifolia

פריחת הקצף טיארלה אידיאלית ככיסוי קרקע במקום מוצל בגינה, למשל כשתילה מתחת לעצים. הצמח יוצר הרצים גדל מהר מאוד ויוצר שטיח צפוף. אשכולות הפרחים הלבנים בצורת כוכב מופיעים מאפריל עד מאי וגדלים זקופים. בסתיו עלי האונה מפתיעים בצבע סתיו אדום-נחושת.

Tiarella wheeryi מעדיפה גם אתר מוצל חלקית עד מוצל ופרחים ממאי עד יוני. עם זאת, הוא גדל עד לגובה של 35 ס”מ והוא ידוע בתור רב שנתי היוצר גושים.

מטען בלקן “ספסארט”

עוף זה הוא צמח חסון ושטוח שעושה טוב במקומות יבשים, שטופי שמש עד מוצלים חלקית. הפרחים בצורת קערה בצבע ורדרד-בהיר מופיעים ממאי עד יולי. העלווה הירוקה החזקה גם היא ריחנית מאוד והופכת צהבהבה לאדמדמה בסתיו.

Red Nancy Deadnettle – Lamium maculatum Red Nancy

לאמיום מקולאטום-כיסוי אדום ננסי-אדום-גוון עץ

לזן הסרפד המת הזה יש עלים בולטים, ירוקים, כסופים ופרחים סגולים בצורת שפתיים. העלווה המנצנצת יעילה במיוחד במקומות חשוכים ומוצלים ומשמשת לעתים קרובות כתת-שתילה של צמחים עציים. גובהו הרב שנתי גושי הוא עד 20 ס”מ גבוה והוא גם עמיד בחורף. הסרפד המת האדום ננסי פורח ממאי עד יולי.

Lamium maculatum-Red-Nancy-Deadnettle-Shade

בחר את המועדף עליך לגינת הצל שלך!

פריחה-כיסוי-כיסוי-ירוק עד-צמחים-קישוט לגינה

כיסוי קרקע פורח collinsia-parviflora-לילך-כחול-כחול-יפה

כיסוי קרקע פורח פלוקס-רעיון-ורוד-פרח-גינה-שיח

פריחה-כיסוי-אדמה-ורוד-פרחים-רעיון-גינה-שבילים-אבנים

פריחת כיסוי קרקע גינה עיצוב-גרייזר-בלוטן-רוסה